За родитеље ученика разредне наставе је одржана трибина у вези са употребом дигиталних технологија и ризицима које претерана употреба носи. Психолог школе, Слађана Јонић, упознала је родитеље са резултатима истраживања у вези са употребом дигиталних технологија и да ли су ученици били изложени неком облику дигиталног насиља или су и сами били починиоци истог. Указано је на конструктивне начине реаговања у случају сазнања о дигиталном насиљу.

Мирослава Маринковић, психолог и породични саветник, упознала је родитеље са све чешћим проблемом који се јавља код деце, а то је зависност од екрана. Родитељима је указано како да препознају зависност од дигиталних технологија и како се она одражава на понашање и учење.